W dniach 9-10 listopada Instytut Książki zorganizował w Warszawie Szkolenie dla moderatorów Dyskusyjnych Klubów Książki z całej Polski. Uczestniczył w nim również jeden z pracowników naszej biblioteki.

Na szkoleniu omawiano w formie wykładów jak zmienia się polska literatura na przestrzeni ostatnich lat, o książkach które pomagają walczyć z dziecięcymi problemami, o nieznanym obliczu literatury polskiej. Specjalnie na tę okazję przybyły do stolicy Panie z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Przedstawiły wszystkim zebranym jak działają kluby dziecięce w ich państwach, oraz krótko opowiedziały o zmianach jakie zaszły w czasie ich funkcjonowania.

Organizatorzy zaprezentowali również przybyłym film "Republika czytających ludzi", który prezentuje działalność DKK w Polsce.
Szkolenie było również możliwością rozmowy, wymiany doświadczeń i pomysłów bibliotekarzy z całej Polski.
KG