In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

O Bibliotece

Drodzy Czytelnicy!

 

Uprzejmie informujemy, że dniach

1-3 maja 2017 r.,

Biblioteka Publiczna w Zielonkach

oraz jej filie w Przybysławicach i Węgrzcach

będą nieczynne!

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!

Po raz kolejny zapraszamy na profesjonalny plener fotograficzny w roku Stanisława Wyspiańskiego obchodzonym w gminie Zielonki. Piękno kultury ludowej utrwali w kadrach obiektywu pan Ryszard Cabała fotograf, absolwent i wykładowca Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie oraz członek Krakowskiego Klubu Fotograficznego przy NCK. Organizatorem pleneru jest Izba Regionalna w Zielonkach, a jego motywem przewodnim będą ludowe stroje krakowskie „od Zielonek” prezentowane w wiosennym krajobrazie naszej gminy.

Czytaj więcej...


W środę wieczorem na warsztatach plastycznych w Bibliotece w Przybysławicach kontynuowaliśmy pracę nad naszymi obrazkami przestrzennymi. Po żmudnej pracy z ostatniego tygodnia przyszedł czas na najprzyjemniejszy etap – zdobienie.

Czytaj więcej...


W dniach 25 i 26 kwietnia bibliotekę w Zielonkach odwiedzili uczniowie klas piątych i szóstych z Zespołu Szkół w Zielonkach. Uczestniczyli oni w warsztatach historycznych poświęconych postaci Wiktorii Baranówny - nauczycielki urodzonej w 1910 r. w Zielonkach, która od 1937 r. pracowała na Podhalu, a od 1938 r. uczyła w małej wiejskiej szkole w Morawczynie.

Czytaj więcej...

Kolejny już raz nasza książnica przyłączyła się do kwietniowej akcji promującej książkę. Biblioteka w Zielonkach przygotowała dla swoich czytelników tradycyjną loterię, na której zgromadzono między innymi wiosenne sadzonki kwiatów (w tym roku były to prymulki), kubki termiczne, zestawy długopisów, skakanki, odblaski dla dzieci, przygotowane specjalnie na tę okazję przez panie z Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych cudne zakładki wykonane techniką decoupage, a także książki i nagrody pocieszenia – słodkie lizaki.

Czytaj więcej...