1 października,  we wtorkowe  przedpołudnie  w naszej bibliotece  było gwarno i radośnie.  To grupa V, wychowankowie Pani Anny Kurek z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach przyszli na spotkanie zorganizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – Przedszkolak.

Przynieśli ze sobą kosz pełen darów jesieni, oznaka przyjścia nowej pory roku.

Jesienny wystrój biblioteki, bukiety kolorowych liści, dynie, szyszki, jarzębina, żołędzie i kasztany, stworzyły swoisty klimat, w którym dzieci zapoznały się ze zbiorem opowieści pt.”19 bajek do chrupania”. Zachwyt wzbudzały piękne ilustracje znanego rysownika Francis’a Rudera.

Dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Wiewiórka i sowa” autorstwa Jacqueline Bovy. Wybrany tekst przeniósł słuchaczy do lasu, gdzie mała, ruda wiewiórka, urządziła sobie gniazdko i spiżarnię w dziupli zielonego dębu. Wiewiórka zbierała zapasy na zimę. Najpierw uzbierała górę sosnowych szyszek, a na deser szykowała sobie jeżyny i wielobarwne jagody. W poszukiwaniu najlepszego przysmaku, orzeszków laskowych robiła wycieczki w głąb lasu. Dzieci z przejęciem słuchały o przygodach wiewiórki, o strachu przed wielką sową, jaki musiała pokonać, aby spełnić swoje marzenie.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, opowiadały o skarbach jesieni, o zachodzących zmianach w przyrodzie, o przygotowaniach ludzi i zwierząt do zimy.

Wykonane ilustracje do tekstu i kolorowanki jesienne zdobią bibliotekę.