Piątkowego, jakże ciepłego popołudnia, kilkadziesiąt osób zawitało do Biblioteki Publicznej w Węgrzcach. A wszystko to, za sprawą spotkania autorskiego, z jedną z najbardziej znanych polskich pisarek, twórczynią niezwykle popularnej sagi „Cukiernia pod Amorem” –  Małgorzatą Gutowską-Adamczyk.

Kiedy na zegarach wybiła godzina 17, spotkanie rozpoczęła Bibliotekarka Filii w Węgrzcach – Pani Anna Gzyl, która powitała i po krótce przybliżyła nam postać przybyłego gościa.  Następnie głos zabrała autorka, która szybko nawiązała kontakt z uczestnikami spotkania i wprowadziła ich do świata swoich książek.  Podczas spotkania, słuchacze mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek min. o debiucie pisarskim, doświadczeniach dziennikarskich, rodzinnej codzienności  pisarki, a także tego, że „Cukiernia…” powstawała przez 1,5 roku, głównie podczas spacerów z psem.

Pani Małgorzata zachęcała wszystkich do przeczytania jej nowej powieści, która ukazała się dwa dni wcześniej. „Podróż do miasta świateł”- to książka opowiadająca o dwóch kobietach, które po zawodach miłosnych wyruszają w podróż do Paryża. Nadszedł czas, w którym czytelnicy mogli zadać pytania autorce. Pani Małgorzata zapytana o Paryż, od razu przyznała, że jest jego wielbicielką. Pisarka zdradziła również, że nigdy nie interesowała się historią, po mino tego w jej książkach pojawiają się wątki historyczne.

W poszukiwaniu interesujących szczegółów sięga często do literatury źródłowej, historycznej. Kolejne pytanie dotyczyło pomysłu ekranizacji „Cukierni pod Amorem”. Pisarka odpowiedziała, że literatura broni się sama, a ona nie jest zwolenniczką kręcenia filmów, które w pełni nie oddają charakteru książki. Spotkanie powoli dobiegało końca. Wielbiciele pisarki ustawili się w długiej kolejce po autografy i pamiątkowe wpisy. Wspólne zdjęcia uwieńczyły piątkowe spotkanie. 

Wizyte  Małgorzaty Gutowskiej–Adamczyk w  Bibliotece w Węgrzcach można zaliczyć do udanych. Pisarce dziękujemy za wspaniałe spotkanie, życzymy dalszych sukcesów i lekkiego pióra.

                                                                                                                            ŻB