"Za zdrowie pań, za zdrowie,
szampana pijmy aż do dna, panowie!
Za zdrowie pań, za zdrowie,
 jedyny toast, który niechaj wiecznie trwa. ..."

W dniu 7 marca 2013 uczestnicy DKK spotkali się ponownie, aby wymienić opinie i podzielić się wrażeniami z przeczytanej książki  Bogny Ziembickiej  pt. ”Droga do Różan”.

Książka skrywa w sobie przepiękną opowieść o rodzinie i sile przyjaźni. Jest tu doskonałe połączenie powieści obyczajowej z historycznym tłem sagi rodzinnej. To książka o miłości, namiętności, zawiłych kolejach losu rodzin w XX i XXI wieku. To powieść pełna aromatu kwiatów i ziół, zapachu kwitnącej łąki, ciszy wiejskiej prowincji. Czytając ją  odczujemy piękno letniego popołudnia, spędzanego w cieniu lipy, rosnącej obok staropolskiego dworku, literacko zasmakujemy w opisach tradycyjnej, staropolskiej kuchni. Poznamy  klimat  Krakowa, i  odpoczniemy w scenerii tatrzańskiej i pienińskiej. „Droga do Różan” to książka, którą warto przeczytać. Polecamy.

Dyskusja o książce wprowadziła  klubowiczów w miły nastrój i tak przeszliśmy do świętowania zbliżającego się Dnia Kobiet. Przybyła grupa przedszkolaków  z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Dzieci wystąpiły z programem poetycko – muzycznym, przygotowanym przez Panie Joannę Pasek i Agnieszkę  Babisz. Występ bardzo się podobał , nagrodzony został głośnymi brawami. Wszyscy  zebrani zaproszeni przez najmłodszych  włączyli się  chętnie  do wspólnej zabawy.

Kierownik Biblioteki Pan Mariusz Zieliński złożył Paniom serdeczne życzenia i  obdarował kwiatami. Dzieci wręczyły przygotowane kotyliony i krawaty. Spotkanie zakończyło się  słodkim akcentem przygotowanym własnoręcznie przez panie Irenę Chromy, Irenę Banaś i Leonardę Weszka. Miło było widzieć uśmiechy dzieci, które wierszem i tańcem uświetniły ten dzień.

Z okazji "Dnia Kobiet 2013"

Dla uczestniczek DKK, które znam,
ładnych życzeń parę mam.
Zdrowia, szczęścia i miłości,
bukiet kwiatów i słodkości!
Niech się niesie w cały kraj
Dziś dla Pań wszystkiego naj!

Mariusz Zieliński
Biblioteki Publicznej w Zielonkach

Węgrzce, dn. 7.III.2013 r.