Biblioteka Publiczna w Węgrzcach zaprasza chętnych seniorów do udziału w „Porankach z komputerem”. Komputer to symbol nowoczesności. Aby ułatwić poruszanie się w dzisiejszym świecie, gdzie powszechne jest używanie nowoczesnych technologii, organizujemy Poranki z komputerem – dla seniorów. Rozpoczynamy już 2 marca. Planujemy spotkania we wtorki i czwartki od 9.00-10.30 w cyklu dwu miesięcznym.

W programie:

• Nauka podstaw obsługi komputera:

- włączanie i wyłączanie stacji roboczej, posługiwanie się myszą,
- posługiwanie się klawiaturą, nauka korzystania z napędów CD,

• Zapoznanie się z programem Microsoft Word:
  • Sporządzanie podstawowych dokumentów,
  • Omówienie podstaw dotyczących Internetu: poruszanie się po Internecie (strony i portale internetowe), poszukiwanie informacji (wyszukiwarki internetowe), wiarygodne źródła informacji (strony i portale edukacyjne, rządowe itp.).
  • nauka posługiwania się internetową skrzynką pocztową: wysyłanie listów, odbieranie listów, zakładanie własnej skrzynki pocztowej w Internecie.
  • bezpłatne rozmowy przez Internet - komunikator Gadu-Gadu:
  • otwieranie programu Gadu-Gadu,

wszystkich chętnych do przyjścia.
Naprawdę warto.

BIBLIOTEKA PUBLICZNA w WĘGRZACH ul. A3 / 1, tel. 012-2858-34