W dniu 15 grudnia bibliotekę odwiedziła grupa „Pszczółek” z Niepublicznego Przedszkola "Kubisiowy Ogród" z Węgrzc. Dzieci pod opieką Pań Marzeny Malkowskiej i Mileny Przęzak wzięły udział w zajęciach literacko – plastycznych. Tematem spotkania była nadchodząca zima. Idąc do biblioteki szukały jej pierwszych oznak. Dzieci aktywnie brały udział w pogadance o zimie i zbliżających się świętach. Opowiadały o ulubionych sportach zimowych i zabawach na śniegu. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa w losowanie i rozwiązywanie zagadek i rebusów, oczywiście o tematyce zimowej.

W dniu 15 grudnia bibliotekę odwiedziła grupa „Pszczółek” z Niepublicznego Przedszkola "Kubisiowy Ogród" z Węgrzc. Dzieci pod opieką Pań Marzeny Malkowskiej i Mileny Przęzak wzięły udział w zajęciach literacko – plastycznych. Tematem spotkania była nadchodząca zima. Idąc do biblioteki szukały jej pierwszych oznak. Dzieci aktywnie brały udział w pogadance o zimie i zbliżających się świętach. Opowiadały o ulubionych sportach zimowych i zabawach na śniegu. Przedszkolakom bardzo spodobała się zabawa w losowanie i rozwiązywanie zagadek i rebusów, oczywiście o tematyce zimowej.

Następnie  przyszła pora na czytanie książeczki. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania pt. „Ptasia stołówka” Zofii Poletyło, które stało się kanwą do dalszych rozmów o zimie, o tym jak ludzie, zwierzątka i przyroda przygotowują się do jej przetrwania i w jaki sposób dzieci mogą pomóc skrzydlatym przyjaciołom.

Po krótkiej przerwie na słodką niespodziankę, przyszła pora na prace plastyczne. W ruch poszły kredki, kolorowanki z motywem zimowym i świątecznym. Maluchy z ciekawością zwiedzały zakamarki biblioteki, oglądając kolorowe dziecięce książeczki. Zadowolone ze spotkania, głośno dziękowały, umawiając się na kolejną wizytę w bibliotece. Serdecznie zapraszamy.

AG.