In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Przybysławice

 

17 lutego obchodzony jest "Dzień kota", z tej właśnie okazji wszystkie koty, kotki, kociaki i koteczki zebrały się w Szkole Podstawowej w Owczarach by razem świętować ten wspaniały dzień.

Czytaj więcej...

 

Od 2006 roku w Polsce 17 lutego obchodzony jest "Dzień kota". Wiedzą o tym doskonale dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach. Nasza czwartkowa lekcja biblioteczna poświęcona była tym wspaniałym zwierzętom.

Czytaj więcej...

 

Tekst znanej piosenki głosi – "mydło lubi zabawę", w tym duchu w ferie odbywały się zajęcia mydlarskie w Bibliotece w Przybysławicach. Zgromadzeni na warsztatach młodzi twórcy poznali tajniki produkcji pachnącego i kolorowego mydła w teorii i w praktyce.

Czytaj więcej...


O tym że biblioteka to nie tylko przechowalnia książek, a zwykłą skarpetę można zmienić w maskotkę przekonali się uczniowie z ZS w Korzkwi. W niezwykłych zajęciach bibliotecznych uczestniczyli chłopcy i dziewczęta z klasy 6b. Musieli dokonać trudnego wyboru kot czy pies oraz samodzielnie wykonać skarpetowego pupila.

Czytaj więcej...

 

"Wśród gromady dzieci eskimoskich, bawiących się między namiotami na brzegu morza, rej wodził Anaruk. Słuchali go nie tylko rówieśnicy, ale i starsi chłopcy. Nawet psy chętnie poddawały się jego rozkazom."

"Anaruk, chłopiec z Grenlandii" Cz. Centkiewicz

Czytaj więcej...

 

W piątek 20 stycznia maluchy z Niepublicznego Przedszkola "Baśniowa Kraina" w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Na zewnątrz mróz, ale na spotkaniu atmosfera była bardzo ciepła.

Czytaj więcej...

 

W czwartek rano dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach uczestniczyły w pierwszej w tym roku kalendarzowym lekcji bibliotecznej. Rozmawialiśmy o dobrych manierach, a zwłaszcza o dzieleniu się z innymi.

Czytaj więcej...

 

W piątkowy ranek dzieci z Przedszkola "Baśniowa kraina" w Woli Zachariaszowskiej uczestniczyły w ostatniej w tym roku lekcji bibliotecznej. Całe spotkanie nie opuszczał nas świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

 

Dziś rano maluchy z Przedszkola "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Rozmawialiśmy o Bożym Narodzeniu i o całej górze prezentów, która czeka na dzieci pod choinką.

Czytaj więcej...

 

W środę wieczorem jak co tydzień biblioteka w Przybysławicach zamieniła się w pracownię plastyczną. Boże Narodzenie już niebawem, dlatego to ostatnia chwila na przygotowanie ozdób świątecznych.

Czytaj więcej...