Dziś od samego rana Biblioteka w Przybysławicach tętniła życiem i radością, a to za sprawą uczniów ze Szkoły Podstawowej w Owczarch. Dzieci z klas od 0 do 3 przebrane w kolorowe stroje postaci z bajek wraz z wychowawcami odwiedziły dziś bibliotekę.

Po przywitaniu dzieci usiadły w czytelni na dywanach i rozpoczął się konkurs z zagadkami. Nagrodami były słodkie cukierki. Podpowiedzi ze strony wychowawczyń były zbędne. Uczniowie doskonale radzili sobie z nawet bardzo trudnymi rebusami. Gdy nasze głowy już się rozruszały przyszła kolej na ciało. Na początku zatańczyliśmy do piosenek Głowa, ramiona, kolana, pięty i Boogie Woogie, po takiej rozgrzewce przyszedł czas na bardziej wymagające tańce.

Po całej zabawie uczniowie zjedli małe co nieco by nabrać sił i zwiedzili bibliotekę zaglądając we wszystkie zakamarki. Oglądali wszystkie regały z książkami i sprawdzali jakie są działy w bibliotece.

Później uczniowie po kolei opowiadali za jakie postacie się przebrali. Były wśród nas koty z różnych bajek, rycerz, król, księżniczki oraz współcześni bohaterowie. Gdy już wszyscy się przedstawili zaśpiewaliśmy razem jeszcze kilka piosenek.

Niestety gdy się dobrze bawimy czas zawsze za szybko ucieka. Dziś nasza lekcja biblioteczna się skończyła, ale spotkamy się już wkrótce.

KG