W poniedziałkowe przedpołudnie w naszej bibliotece było gwarno i wesoło. To wychowawczyni Pani Ewa Przybyła wraz z podopiecznymi z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach przyjęła zaproszenie, na wspólne świętowanie 112 urodzin Pluszowego Misia.

W poniedziałkowe przedpołudnie w naszej bibliotece było gwarno i wesoło. To wychowawczyni Pani Ewa Przybyła wraz z podopiecznymi z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach przyjęła zaproszenie, na wspólne świętowanie 112 urodzin Pluszowego Misia.

Dzieci przyniosły swoje ukochane maskotki. W bajkowo przybranej bibliotece na miękkim dywanie, rozpoczął się bal urodzinowy. Maluchy wysłuchały historii  misia Teddy, na pamiątkę którego, dzień 25 listopada jest obchodzony jako Światowy DzieńPluszowego Misia.

Była urodzinowa świeczka i odśpiewane gromkie Sto lat! dla wszystkich misiów. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Chociaż znały przygody ulubionych postaci, uważnie słuchały, by prawidłowo rozwiązać przygotowane dla nich zagadki i rebusy. Przedszkolaki z radością przystąpiły do wyklejania kolorowymi bibułkami postaci Kubusia Puchatka.

Po przerwie na degustację pysznych miodowych pierniczków, i „Kubusiowego miodku” wzięły udział w zabawach taneczno-ruchowych, doskonale się przy tym bawiąc i śpiewając ulubione piosenki. Chętnie brały udział w  konkursach na wierszyk i piosenkę o pluszowym misiu. Dużo radości sprawiały dzieciom zabawy ruchowo-naśladowcze. Dzieci z uśmiechem na twarzy podziękowały za wspaniałą zabawę, zapewniając, że niebawem odwiedzą bibliotekę ponownie.

AG.