W poniedziałkowe przedpołudnie w dniu 11 maja, bibliotekarka z BP w Węgrzcach zawitała tym razem w przyjazne progi Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach, aby z najmłodszymi czytelnikami świętować tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”.

W poniedziałkowe przedpołudnie w dniu 11 maja, bibliotekarka z BP w Węgrzcach zawitała tym razem w przyjazne progi Samorządowego Przedszkola w Węgrzcach, aby z najmłodszymi czytelnikami świętować tegoroczny Tydzień Bibliotek obchodzony pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”.

W spotkaniu wzięły udział dzieci z grup I, II i III z wychowawczyniami  p. Małgorzatą Krewniak, Julitą Andrijiszyn i Justyną Zaklikiewicz.

Przedszkolakom spodobało się przeczytane opowiadanie Beaty Kołodziej p.t. ”Najlepsze lekarstwo”, z którego dowiedziały się, że „ze wszystkich lekarstw w świecie baśnie są najlepsze przecie”. Z zainteresowaniem słuchały czytanych „Próśb Książki” i chórem odpowiadały, jak należy obchodzić się z książkami i o nie dbać. Na prośbę książki „nie zaginaj rogów, używaj zakładki” ochoczo przystąpiły do pokolorowania przygotowanych zakładek.

Spotkanie umilone było wspólną zabawą taneczno-ruchową.

AG.