„Biblioteka to miejsce magiczne

Mieszkają tu postaci fantastyczne
W książkach swoje domki mają
Każdego serdecznie zapraszają”.

12 maja we wtorkowe przedpołudnie dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” pod opieką wychowawczyń p. Grety Smoły i Elżbiety Gryboś przyszły do naszej biblioteki. Odwiedziny związane były z tegorocznym Tygodniem Bibliotek, obchodzonym pod hasłem „Wybieram Bibliotekę”. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w naszej książnicy.

Z zainteresowaniem oglądały bibliotekę i zadawały mnóstwo pytań, na które bibliotekarka chętnie i wyczerpująco odpowiadała. Najwięcej czasu spędziły wśród książek przeznaczonych dla najmłodszych. Kolorowe, bogato ilustrowane wydawnictwa przyciągały wzrok. Nasi goście wiedzieli, że książka to najlepszy przyjaciel, sprawdzony sposób na nudę i skarbnica wiedzy.

Wysłuchały czytanej „Prośby Książki” i opowiadały jak dbać i szanować książki: nie zaginać rogów, nie rysować tuszem, nie wyrywać kartek, używać zakładki. Na pożegnanie obdarowane kolorowymi zakładkami do książek, podziękowały za spotkanie i obiecały, że wrócą tu ponownie.

AG