Tydzień Bibliotek przypadający na początku maja, to nie tylko święto wszystkich pracowników tych jednostek kultury, ale także czytelników. Również najmłodszych, dla których Biblioteka w Przybysławicach postanowiła przygotować na ten czas wyjątkową niespodziankę. Była to noc spędzona w bibliotecznych murach.

W piątek, 6 maja w filii zjawiła się liczna grupa dzieci. Były to zarówno jeszcze zagubione i trochę nieśmiałe sześciolatki, jak i przedstawiciele nastoletniej młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło się zabawami integracyjnymi, bowiem wśród nas były osoby, które po raz pierwszy uczestniczyły w akcji. Dzieci w ramach kolacji spałaszowały naleśniki z bitą śmietaną i owocami, a także ciasto czekoladowe za które dziękujemy Pani Joannie Kwaśny.

W ramach warsztatów plastycznych młodzież wykonała szklane lampiony zdobione techniką decoupage. Nie zabrakło także muzyki - wszyscy chętnie bawili się przy karaoke - śpiewali najpopularniejsze utwory, oraz wieczornych ćwiczeń – pamiętaliśmy o zasadzie „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Kiedy na zegarze wybiła północ w czytelni rozłożone już były śpiwory. Zapadła cisza. Wszystko to za sprawą „strasznych historii” – najbardziej lubianej przez dzieci i młodzież część programu. Godzinę później wszyscy zapadli w głęboki sen.

W sobotni poranek ok. godziny 7.00 uczestnicy obudzili się wypoczęci i wyspani. Dobre nastroje dopisywały wszystkim od samego rana. Po smacznym śniadaniu rozdano pamiątkowe certyfikaty oraz wykonano wspólne pamiątkowe fotografie.

Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że „Noc w bibliotece” była bardzo udana. Z całą pewnością należy ją powtórzyć.

ŻK