W środę wieczorem w bibliotece w Przybysławicach zebrane na warsztatach Panie zamieniły zwykłe kieliszki na wyjątkowe świąteczne lampiony.

Najlepsze są kieliszki, do brandy lub koniaku – szerokie z krótką nóżką. Nie muszą być nowe, można wykorzystać te które w procesie używania zostały uszkodzone. Ozdabiamy je techniką decoupage dodając elementy wykonane pastą śniegową i strukturalną oraz brokatem. Na początku powierzchnię kieliszka należy dokładnie odtłuścić by zapobiec odpadaniu farby. Doskonały do tej czynności jest płyn do okien. Dobrze jest również przygotować suszarkę, znacznie skraca to czas wykonania pracy. Na koniec nasze dzieło zabezpieczmy matowym lakierem.

Następne zajęcia już 30 listopada o godzinie 17.30. Serdecznie zapraszamy!

KG