Wiosna już się zbliża, wszyscy niecierpliwie wypatrują jej oznak, dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Promyczek" w Brzozówce i Januszowicach również. Na dzisiejszej lekcji bibliotecznej przygotowywaliśmy się razem na jej nadejście.

Zajęcia rozpoczęliśmy od kolorowania ilustracji przedstawiających krokusy, kwiaty zwiastujące nadejście upragnionej wiosny. Później dzieci, z niewielką pomocą wychowawczyń, przygotowały gałązki przystrojone kwiatami z bibuły.

Po skończonej pracy dzieci wysłuchały opowiadania Pierwszy dzień wiosny ze zbioru Wesołe przedszkolaki. Później długo rozmawialiśmy o tym jak poznać wiosnę.

Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali słodkie niespodzianki.

KG