W środę rano Bibliotekę w Przybysławicach odwiedzili uczniowie klasy "0" z ZS w Korzkwi. Oprócz lekcji bibliotecznej dzieci uczestniczyły również w kolorowych i pachnących warsztatach mydlarskich.

Zajęcia rozpoczęliśmy od podstawowych informacji na temat produkcji mydła. Dzieci obejrzały "bazę glicerynową" białą, przeźroczystą i żelową oraz barwniki, i aromaty. Wszyscy bardzo się zdziwili ponieważ mydło było w dużych kostkach ważących 1 kg. Każdy uczeń miał za zadanie skroić w kostkę mały kawałek. Później nastąpił długi proces wyboru foremek. Gdy wszyscy byli już gotowi do przygotowanych form Panie nalewały gorącą masę mydlaną. Gotowe kostki uczniowie elegancko zapakowali.

Po zajęciach przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki. Dzieci z zainteresowaniem oglądały książki i przechadzały się pomiędzy regałami. Dowiedziały się również jak zostać czytelnikiem oraz poznały tajniki pracy bibliotekarza.

KG