O tym, że biblioteka to wspaniałe i pełne radości miejsce przekonały się dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Zielone Nutki" w Trojanowicachktóre dziś rano odwiedziły filię w Przybysławicach.

Na początku zajęć przedszkolaki wykazały się niezwykłą wiedzą  wspaniale i szybko rozwiązując zagadki. Na najlepszych czekała słodka niespodzianka. Później przyszedł czas na zabawy ruchowe. Dzieci tańczyły i śpiewały do piosenek Głowa, ramiona, kolana, pięty”, „Kaczuszki” oraz zaprezentowały tańce, których nauczyły się na zajęciach w przedszkolu. Później wszyscy złapaliśmy się za ręce i w rytm muzyki krążyliśmy po sali.

Po zabawie przyszedł czas na małą przerwę i coś na ząb. Gdy wszystkim dzieciom wróciły już siły, podzieliliśmy się na grupy i przedszkolaki zwiedzały bibliotekę. Najpierw oglądały wypożyczalnię i regały z książkami dla dorosłych. Słuchały uważnie jak można zostać czytelnikiem i jak poznać czy książka jest z biblioteki. Oczywiście najbardziej podobała się wszystkim czytelnia dziecięca z różnymi zabawkami. Po zwiedzaniu dzieci kolorowały obrazki przedstawiające regał z książkami.

Nasze dzisiejsze zajęcia szybko się skończyły, ale spotkamy się już wkrótce. Zapraszamy ponownie do Biblioteki w Przybysławicach.

KG