W dniu 19 marca 2024 roku Biblioteka Publiczna w  Zielonkach, reprezentowana przez panią Paulinę Kapustę, przeprowadziła kolejną lekcję biblioteczną w Przedszkolu Samorządowym w Zielonkach. To niezwykłe wydarzenie stanowiło zaproszenie do odkrywania magicznego świata książek oraz tradycji związanych ze zbliżającymi się świętami Wielkanocnymi.

Podczas spotkania dzieci wraz z panią Pauliną zgłębiali tajniki książeczki "Odwagi Zajączku". Wspólnie odkryliśmy, że w sercach każdego z nas drzemie niezwykła siła, która pozwala nam pokonywać strach w trosce o naszych najbliższych. To właśnie dla nich, dla tych, których kochamy, potrafimy przezwyciężyć wszelkie trudności i wyzwania.

Po inspirującej rozmowie dzieci wzięły udział w warsztatach twórczych, podczas których wykonały własne papierowe zajączki. Dla każdego zajączka przygotowaliśmy niezwykłe czapeczki Pucheroków. W ten sposób nawiązaliśmy do zbliżającego się Gminnego Przeglądu Pucheroków, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 24 marca. Jeden z Przedszkolaków, z dumą zaprezentował nam wiersz, który zamierza recytować podczas zbliżającego się wydarzenia. Jego entuzjazm i zaangażowanie spotkały się z gromkimi brawami ze strony kolegów i opiekunów.

Spotkanie z panią Pauliną Kapustą nie tylko rozbudziło w dzieciach miłość do czytania i kreatywności, lecz także umocniło więzi społeczne oraz uczyło odwagi i wytrwałości. Jest to kolejny dowód na to, jak ważną rolę odgrywa Biblioteka w życiu społeczności lokalnej, inspirując i integrując najmłodszych.