na zdjęciu przedszkolaki siedzące przy stolikach podczas zajęć

W środę rano tuż przed Świętami Wielkiej Nocy dzieci z Samorządowego Przedszkola w Przybysławicach uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych. Pojawiły się króliczki i baranki. Nie zabrakło wiewiórki oraz lisiczki. Każde ze zwierzątek chciało nauczyć nas czegoś innego.

zdjęcie przedszkolaków siedzących w sali podcas plastycznej części zajęć

Najmłodsza grupa omówiła książkę „To, co najbardziej lubię… Podczas zabawy” Trace Moroney. Bohater tej historii opowiada nam jak najbardziej lubi się bawić. Przebiera się, spędza beztroski czas z rodziną i przyjaciółmi. Każda zabawa sprawia, że jest bardzo szczęśliwy. Starsze grupy omówiły „Już nie chcę być wiewiórką” Oliviera Tallec, której główny bohater chciał się zmienić najpierw w bobra, później w jelenia, a nawet w sowę. Najstarsze przedszkolaki dyskutowały o książce Nicoli Kinnear „Ciii…cichutko!”. Której dzielna bohaterka – lisiczka ocaliła swoich przyjaciół przed bardzo rozgniewanym niedźwiedziem.

zdjecie przedszkolaków siedzących przy stoliku podczas zajęć

zdjęcie przedszkolaków siedzących przy stolikach podczas zajęć bibliotecznych

Po dyskusji dzieci usiadły do stolików i przygotowały zajączki oraz baranki.

KG