O tym, że biblioteka może stać się zaczarowanym królestwem z bajki wiedzą wszystkie dzieci, które w Tygodniu Bibliotek odwiedziły filię w Przybysławicach. W poniedziałek zaczarowany pochód pięknych księżniczek, dzielnych rycerzy i wspaniałych bohaterów przybył do bibliotecznego królestwa bajki na wielki bal.

Dzieci z klasy "0" z Zespołu Szkół z Korzkwi doskonale przygotowały się do wizyty, miały na sobie kolorowe stroje, a w dłoniach rekwizyty. Na początku przy dźwiękach muzyki rozruszaliśmy się troszkę, później każda z postaci opowiedziała o sobie i odpowiadała na pytania widowni. Dzieci wysłuchały również fragmentu książki "Cukierku, ty łobuzie!" Waldemara Cichonia o przygodach niegrzecznego pręgowanego kotka. Później dzieci wzięły udział w konkursie zagadek. Każda dobra odpowiedź była nagradzana słodką niespodzianką. Później uczniowie długo bawili się jeszcze przy muzyce. To były wspaniałe zajęcia.

KG