In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

DKK Węgrzce


W dniu 19 stycznia, po świątecznej przerwie odbyło się kolejne spotkanie członków Dyskusyjnego Klubu Książki. W nowym roku klubowiczom przyszło się  zmierzyć z książką p.t. „Wybory” amerykańskiej autorki Ruty Sepetys.

Czytaj więcej...


W dniu 13 grudnia w świątecznym nastroju przy choince i blasku świec w bibliotece tradycyjnie  spotkali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem dyskusja dotyczyła  książki  pt. „Dom ciszy” katalońskiej pisarki i dziennikarki Blanci Busquets.

Czytaj więcej...

 

W dniu 18 listopada węgrzecka biblioteka ponownie gościła uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem rozmawiano o książce gruzińskiej autorki Nino Haratischwili pt. „Ósme życie”.To piękna, wzruszająca saga, której akcja rozgrywa się w Gruzji na tle ważnych wydarzeń historycznych XX wieku. Poznaliśmy porywające losy możnego rodu Jaszi w czasie wojny gruzińsko-rosyjskiej i rewolucyjnego zamętu. Wydarzenia zostały ukazane z punktu widzenia Gruzinów i Gruzinek, tych bogatych, oświeconych i żyjących kulturą europejską.

Czytaj więcej...

W dniu 18 października odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem uczestnicy rozmawiali o przeczytanej powieści pt. „Przyjaciele zwierząt” szwedzkiego autora Antona Marklunda.

Czytaj więcej...

W dniu 29 września odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Uczestnicy tym razem rozmawiali na temat przeczytanej książki pt. „Przeznaczeni”- Katarzyny Grocholi. Autorka przedstawiła historie pięciu osób, gdzie każda z nich znajduje się w trudnym i przełomowym momencie swego życia. Ich poplątane losy, wzloty i upadki to świat hazardu, alkoholu i złej miłości.

Czytaj więcej...

W dniu 6 września biblioteka przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji czytania „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza prowadzonej pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

Czytaj więcej...

W dniu 30 czerwca w węgrzeckiej bibliotece odbyło się przedwakacyjne spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki – Przedszkolak. W zajęciach literacko- plastycznych wzięły udział dzieci z grupy III i VII pod opieką Pań Małgorzaty Krewniak i Ewy Przybyła z Przedszkola Samorządowego w Węgrzcach. Przedszkolaki wysłuchały uroczej opowieści  pt. „Uśmiech dla żabki” autorstwa  Przemysława Wechterowicza z ilustracjami Emilii Dziubak.

Czytaj więcej...

W dniu 14 czerwca miało miejsce ostatnie przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem spotkania była przeczytana książka Jacka Fedorowicza – Ja, jako wykopalisko.

Czytaj więcej...

W dniu 17 maja bibliotekę odwiedziły kolejno dwie klasy pierwsze Szkoły Podstawowej z Zespołu Szkół w Bibicach.

Czytaj więcej...

   

W dniu 16 maja 2016 r.  Biblioteka Publiczna  w Węgrzcach zakończyła obchody „Tygodnia Bibliotek”. Od rana świętowaliśmy wspólnie z dziećmi i wychowawcami  z Przedszkola  Samorządowego w Węgrzcach, Niepublicznego Przedszkola „Chata Skrzata” i Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród”.

Czytaj więcej...

Uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki chętnie włączyli się w obchody Tygodnia Bibliotek. Wtorkowe spotkanie w dniu 10 maja poświęcono omówieniu przeczytanej lektury p.t. „Tajemnica bzów” Magdaleny Kordel. Autorka przedstawiając dzieje polskiej rodziny z Kresów zabrała nas w sentymentalną podróż po przedwojennym Lwowie, mieście wyjątkowym, z niepowtarzalnym klimatem, uroczymi zaułkami, gwarą i sztuką.

Czytaj więcej...