In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

DKK Zielonki

 

Jeśli zacząć rok to naprawdę z przytupem i fantazją. Nam się to udało, bowiem pierwsza dyskusja w tym roku była rejestrowana przez redaktorów Radia Kraków, które wspiera działalność Dyskusyjnych Klubów Książki. Wszelkie obawy i trema szybko minęły i zgodnie z tradycją o 18.30 rozgorzała dyskusja.

Czytaj więcej...

W czwartkowy poranek 15 grudnia w Samorządowym Przedszkolu w Zielonkach odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, połączone z warsztatami plastycznymi dla najmłodszych. Tematem przewodnim były Święta Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Za oknami zbliżająca się coraz większymi krokami zima, mokro, wietrznie i ciemno. Słowem nic przyjemnego. Humor można poprawić stwarzając we wnętrzu przyjazną, świąteczną atmosferę. Tak też było na ostatnim w 2016 roku spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Na stole pojawiły się świąteczne pierniki, tort i ciasta oraz coś, czego w trakcie naszych dyskusji o książkach zabraknąć nie może czyli… aromatyczna herbata.

Czytaj więcej...


Dziś rano maluchy z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach uczestniczyły w zajęciach Dyskusyjnego Klubu Książki. Rozmawialiśmy o bardzo ważnych sprawach – o potrzebie przepraszania, wybaczania, koleżeństwie i pomocy.

Czytaj więcej...


I to nie byle jakim, bo był nim sławny as izraelskiego wywiadu Gabriel Allon, znany, przynajmniej niektórym z nas, z poprzednich powieści Daniela Silvy. Marzyłyśmy o dobrym kryminale, tymczasem otrzymałyśmy do przeczytania bardzo dobą powieść sensacyjno-szpiegowską.

Czytaj więcej...

Spotkanie z literaturą austriacką nie zdarza się często, zatem z ogromnym zadowoleniem przyjęłyśmy ostatnio powieść Judith W. Taschler. Reklamowana jako połączenie romansu i thrillera, wielbicieli tego drugiego gatunku może nieco rozczarować. Ale tylko ich i tylko troszkę. Można by pogrymasić nieco, że niezbyt spójna, że za dużo przedstawiania fabuły za pomocą e-maili, ale to chyba tyle zarzutów. Powieść, która zaczyna się leniwie, z każdym kolejnym rozdziałem stopniuje napięcie, które sprawia, że nie możemy się od niej oderwać.

Czytaj więcej...


Wprawdzie już powakacyjne, ale jeszcze w pełni letnie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się poza murami biblioteki. Swoje podwoje, już po raz ósmy otworzyły dla nas ogród i dom pp. Bartosów z Woli Zachariaszowskiej. Od naszej czerwcowej wizyty minęły trzy miesiące, zatem nie może dziwić fakt, że ogród znacznie się zmienił. Królują wrzosy i piękne trawy, a wszystko ogrzane wrześniowym słońcem.

Czytaj więcej...

We wtorek rano odbyły się pierwsze zajęcia Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci, wzięły w nich udział maluchy z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Tematem spotkania było Narodowe Czytanie „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza.

Czytaj więcej...

To było jedno z najpiękniejszych zakończeń sezonu dyskusyjnego naszego klubu. Mury biblioteki zastąpił ogród i dom pp. Bartosów z Woli Zachariaszowskiej, gdzie gościłyśmy, jak wyliczyła nasza wspaniała Gospodyni,  już po raz siódmy. Za każdym razem, a bywałyśmy tam już w maju, czerwcu, wrześniu i październiku, ogród wygląda inaczej. Wczoraj po raz pierwszy udało nam się sfotografować kwitnące przy oczku wodnym mini liliowce oraz rosnące w głębi ogrodu czerwone maki.

Czytaj więcej...

Oczywiście literacka, choć i na stołach nie brakowało wspaniałości. Dzięki nowej członkini Dyskusyjnego Klubu Książki – Ani, mogłyśmy się delektować wspaniałym ciastem z serkiem mascarpone i czekoladą, a skoro tematem dyskusji był Traktat o łuskaniu fasoli, degustowałyśmy również ciasto upieczone właśnie z fasoli, do którego dodatkiem był sos z mango – wszystko wykonane przez naszą Martę.

Czytaj więcej...

Z okazji trwającego „Tygodnia bibliotek” dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach odwiedziły dziś naszą książnicę. Maluchy przybyły w niezwykłych strojach postaci ze swoich ulubionych bajek.

Czytaj więcej...