W dniu 23 kwietnia biblioteka w Przybysławicach rozpoczęła obchody XIV Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Z tej okazji czytelnię odwiedzili uczniowie klasy „O” – wychowankowie Moniki Jabłońskiej – Czyż z Zespołu Szkół w Korzkwi.

Choć nie były to pierwsze zajęcia, dzieci z zaciekawieniem zwiedzały zakamarki biblioteki. Dowiedziały się m.in. w jaki sposób założyć kartę czytelnika i jak najłatwiej odnaleźć książkę na półce. Nie obyło się również bez oglądania pięknych kolorowych woluminów i zabaw w kąciku dziecięcym.

Chwilę później maluchy wysłuchały opowiadania pt: Przygody Hektora autorstwa Piotra Rowickiego. W książce opisana jest historia małego, pięćdziesięcioletniego dinozaura, którego boli ząb, i przez przypadek sam sobie go wybija. Następnie dzieci obejrzały bajkę o Królewnie Śnieżce.

Wizyta w bibliotece była doskonałą okazją do wspólnych pląsów na parkiecie i śpiewania piosenek. Zerówkowiczom najbardziej spodobała się zabawa „Głowa, ramiona, kolana, pięty”.

Uczniowie zainspirowani hasłem XIV Małopolskich Dni Książki wzięli udział w warsztatach plastycznych. Powstały piękne zakładki do książek z motywem róży.

Zwieńczeniem spotkania było pamiątkowe zdjęcie oraz obietnica uczniów, że za miesiąc ponownie odwiedzą swoją ulubioną przybysławicka bibliotekę.

ŻK