W środę, bibliotekarz Biblioteki Publicznej w Zielonkach, kolejny już raz  odwiedził dzieci z Przedszkola Samorządowego w Zielonkach, by czytać przedszkolakom książkę  z kanonu lektur Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci. W styczniu jest nią „Kotek, który merdał ogonem" autorstwa Gerharda Moncomble, książka pięknie zilustrowana (co zauważyły dzieci) przez Pawła Pawlaka.

Bajka przygotowuje dzieci do uporania się z problemami jakie niesie ze sobą przebywanie w grupie, zwłaszcza szkolnej. Chodzi o tak trudną sprawę jaką jest tolerancja. Bajka opowiada o kotku Psotku, który bardzo chciałby iść do szkoły, ale do niej mogą uczęszczać jedynie psy, a psy i koty wiadomo - nie lubią się. Więc Psotek postanawia zostać psem…
Polecamy ją wszystkim rodzicom, którzy chcą wychować swoje dzieci w duchu tolerancji i szacunku dla drugiego, czasami bardzo odmiennego.
Książkę przeznaczoną dla dzieci w wieku ok. 5-7 lat wydało Wydawnictwo Muchomor.
Czytajmy naszym dzieciom!