Konkursy

      Lato powoli żegna się z nami, nadszedł więc czas na ogłoszenie  wyników wakacyjnego konkursu trwającego od 1 lipca do 31 sierpnia. 

"Pamiętajcie o ogrodach......"

            Tymi słowami Jonasza Kofty, Sołectwo Zielonki pragnie przypomnieć wszystkim mieszkańcom Zielonek o ogłoszonym wiosną tego roku konkursie  „Najpiękniejszy ogród przydomowy  - Zielonki 2013”.

      Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. Wierzymy, że Ty również uwielbiasz stworzonych przez poetę bohaterów oraz ulegasz czarowi pełnego magii i humoru świata, który powołał do życia w swoich wierszach.

W czasie tegorocznych wakacji nasza biblioteka
po raz drugi ogłasza konkurs na

"Najaktywniejszego czytelnika wakacji 2013”.


Jak wszyscy wiemy czas wakacji to okres aktywnego spędzania wolnego czasu, ale wielu z nas spędza go z książkami.  Celem konkursu jest aktywizacja czytelnicza na terenie Gminy Zielonki. Czytelnikom zaoferujemy do wygrania bardzo atrakcyjne nagrody książkowe.

Więcej szczegółów w regulaminie.

 

     Ze świątecznych stołów dawno zniknęły drożdżowe baby, czekoladowe zające i białe baranki. Pozostały tylko wspomnienia ze świątecznego spotkania przy uroczystym, wspólnym, wielkanocnym śniadaniu pełnym kolorowych pisanek, żywej zieleni bukszpanu i  żółci żonkili.

Przywróćmy staropolską tradycję robienia pisanek.

Pisanki, pisanki jajka malowane.
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek”.
Krystyna Parnowska –Różecka

Wielkanoc to niewątpliwa okazja do powrotu starej pięknej i barwnej obyczajowości polskiej związanej z tym najważniejszym i najstarszym świętem chrześcijaństwa. Z tej okazji Sołectwo Zielonki

ogłasza konkurs na „Najpiękniejszą pisankę - Wielkanoc 2013”

Udział w konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Sołectwa bez względu na wiek, a pisanki mogą być wykonane dowolną techniką, przy użyciu wszelkich dostępnych materiałów, na jajkach ptasich oraz wydmuszkach,  styropianowych, drewnianych, czy papierowych. Nie ma ograniczeń co do wielkości pisanki i jej formy (płaska, wielowymiarowa). Szczegóły zawiera Regulamin konkursu.

Sołectwo Zielonki ogłasza II edycję konkursu na „Najpiękniejszy ogród przydomowy - Zielonki 2013”. W tym roku w nieco odmiennej formule i w dłuższym czasie, bo aż do 20 października mieszkańcy będą mogli zaprezentować swoje ogrody w wiosennej zieleni, pełni letniego rozkwitu i jesiennych barwach babiego lata.

Mój ulubiony wiersz Wisławy Szymborskiej.

1 lutego mija rok od śmierci Wisławy Szymborskiej. I choć Poetki nie ma już nami, nadal i na nowo czytamy Jej wiersze. Wydawnictwo a5 przygotowało właśnie specjalną edycję Wierszy wybranych Wisławy Szymborskiej, wzbogaconą o płytę CD z  unikalnym, nigdy wcześniej niepublikowanym nagraniem wieczoru autorskiego, który odbył się w dniu 9 czerwca 2003 w krakowskim Muzeum Manggha z okazji wydania tomów Wiersze wybrane i Rymowanki. Tego wieczoru Poetka czytała nie tylko swoje „poważne” wiersze, ale również utwory żartobliwe.