Drugi tydzień ferii powoli nam upływa. Niedługo nasze zuchy wkroczą w progi szkoły, by po krótkiej przerwie z czystą kartą przyswajać wiedzę. Dwa tygodnie wolnego przeznaczone miały być na odpoczynek, uprawianie sportów, nadrabianie czytelniczych zaległości czy wyjazdy z rodziną. Jako biblioteka, zabezpieczyliśmy także zaplecze kulturalne. Dlatego też 22 stycznia w Zielonkach odbyły się zajęcia literacko-plastyczne, na których przygotowywaliśmy witraż inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego, jako prezent na Dzień Babci i Dziadka. Zaś na odwrocie miały być zawarte autorskie życzenia z tejże okazji. Po krótkim wstępie, w którym przedstawiono życie i twórczość artysty zabraliśmy się do pracy. I tu możemy śmiało powiedzieć, że nie było tak prosto jak zaplanowaliśmy. Okazało się, że zaprojektowanie witraża nie jest takie łatwe.

Ale się nie poddaliśmy i powolutku tworzyliśmy swoje małe dzieła. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

A my czekamy, aż ktoś dostrzeże talent, który w nas drzemie i będziemy oglądać nasze dzieła na szkle :)

KS