"Jan Paweł II - Papież Rodziny" - takie hasło przyświeca tegorocznym obchodom XII Dnia Papieskiego.

"Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Musi być na tyle silna Bogiem, czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą, że potrafi pozostać ostoją człowieka wśród niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń" - mówił Jan Pawel II.

Jan Paweł II bardzo często podkreślał wartość rodziny, zwracając uwagę na jej wymiar duchowy i znaczenie we współczesnym świecie.

Z tej okazji również Biblioteka w Węgrzcach, zorganizowała okolicznościową wystawę z publikacjami poświęconymi Janowi Pawłowi II. Natomiast w listopadzie zostanie zorganizowany wieczór z poezją Pani Zofii Daszkiewicz, który będzie nawiązaniem do XII Dnia Papieskiego.