Gdy nadejdzie Wielkanocny poranek
Niech spełnią się życzenia tęczowych pisanek...

W poniedziałek 14 kwietnia bibliotekarka z Przybysławic odwiedziła dwie grupy dzieci z Zespołu Szkół w Korzkwi oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Owczarach. Pogoda była w kratkę, ale wszyscy mali klubowicze tryskali dobrym humorem. Przecież za chwilę już Wielkanoc.

Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat tradycji związanych ze zbliżającymi się Świętami. Dzieci wymieniły, co powinno znaleźć się w koszyczku, który w sobotę zaniosą do święcenia pokarmów, jak i potrawy, które ich mamy i babcie przygotują na uroczyste śniadanie. Nikt również nie zapomniał o zwyczaju związanym z poniedziałkiem wielkanocnym.

Później uczniowie wysłuchali opowiadania o niegrzecznym Adasiu, którego za niegrzeczne zachowanie wróżka zamieniła w zajączka. Mali klubowicze zgodnie przyznali, że nie powinno się innym robić niemądrych żartów, ponieważ może nas spotkać za to dotkliwa kara.

Po rozmowie przyszedł czas na rozwiązywanie zagadek i szarad, na które dzieci bez problemu znalazły rozwiązania. Następnym etapem naszego spotkania było pomalowanie wielkanocnych pisanek. Powstało wiele bardzo pięknych prac, które dzieci podarują swoim bliskim.

Na koniec naszego spotkania zamieniliśmy się w zajączki, które skakały „z koszyczka i do koszyczka”.

Wszystkim dzieciom, rodzicom i wychowawcom pragniemy złożyć gorące życzenia: zdrowych i radosnych Świąt Wielkiej Nocy – pracownicy Biblioteki Publicznej w Przybysławicach.

KG