17 marca, we wtorkowe przedpołudnie do biblioteki zawitały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Kubisiowy Ogród” z Węgrzc. Trzy i czterolatki pod opieką wychowawczyni Pani Agnieszki Kukawka przybyły na zajęcia do biblioteki po raz pierwszy, dlatego maluchy z ciekawością zwiedzały zakamarki naszej książnicy i oglądały ulubione kolorowe książeczki.

Tematem spotkania była zbliżająca się dużymi krokami wiosna i święta wielkanocne. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadań p.t. „Wiosna” – Beaty Kołodziej i „Zajączek” - Zofii Poletyło. Zachwyt wzbudzały barwne ilustracje Alicji Rybickiej. Nawiązując do tekstu opowiadań, przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat widocznych oznak nadchodzącej nowej pory roku, oraz o zwyczajach ludowych kultywowanych w okresie wielkanocnym.

A kiedy przyszła pora na prace plastyczne, w ruch poszły kolorowe kredki i maluchy wyczarowały piękne, barwne motywy świąteczne z kurczaczkiem i zajączkiem. Na zakończenie spotkania nie zabrakło również wspólnego śpiewu i słodkiego poczęstunku.

AG.