Choć książka pt. „Przygody Gąski Zielonki”, została wydana stosunkowo niedawno, dzieci z gminy Zielonki zdążyły już poznać historię głównej bohaterki i zaprzyjaźnić się z nią. Tak było również w dniu dzisiejszym, podczas lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w Niepublicznym Przedszkolu Promyczek w Januszowicach i Brzozówce.

Książka, jako niespodzianka dla czytelników i mieszkańców gminy - tych małych jak i dorosłych, została wydana w jubileuszowym roku 60-lecia istnienia Biblioteki Publicznej w Zielonkach. Jej autorem jest Adam Szafraniec a ilustratorem pięknych obrazków Magdalena Czapiga.

Śledząc losy uroczej gąski maluchy poznały najważniejsze zabytki gminy Zielonki. Szczególną uwagę zwróciły na opis korzkiewskiego zamku i kościoła.

Kiedy przyszła pora na warsztaty plastyczne, w ruch poszły kolorowe kredki.  Przedszkolaki nadały barw pięknym, gęsiowym ilustracjom.

Tych którzy chcieliby wypożyczyć lub zakupić książkę o zielonej gąsce, serdecznie zapraszamy do biblioteki!

ŻK