In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player
Joomla! Slideshow

Zielonki

Po raz kolejny zapraszamy na profesjonalny plener fotograficzny w roku Stanisława Wyspiańskiego obchodzonym w gminie Zielonki. Piękno kultury ludowej utrwali w kadrach obiektywu pan Ryszard Cabała fotograf, absolwent i wykładowca Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie oraz członek Krakowskiego Klubu Fotograficznego przy NCK. Organizatorem pleneru jest Izba Regionalna w Zielonkach, a jego motywem przewodnim będą ludowe stroje krakowskie „od Zielonek” prezentowane w wiosennym krajobrazie naszej gminy.

Czytaj więcej...

Kolejny już raz nasza książnica przyłączyła się do kwietniowej akcji promującej książkę. Biblioteka w Zielonkach przygotowała dla swoich czytelników tradycyjną loterię, na której zgromadzono między innymi wiosenne sadzonki kwiatów (w tym roku były to prymulki), kubki termiczne, zestawy długopisów, skakanki, odblaski dla dzieci, przygotowane specjalnie na tę okazję przez panie z Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych cudne zakładki wykonane techniką decoupage, a także książki i nagrody pocieszenia – słodkie lizaki.

Czytaj więcej...

Tradycyjne pisanki i kraszanki mają swój niezaprzeczalny urok, ale czasami warto zastąpić je czymś bardziej nowoczesnym. Oryginalne metody dekorowania wielkanocnych jajek poznali uczestnicy rodzinnych warsztatów artystycznych, które odbyły się w minioną sobotę, 8 kwietnia, w zieloneckiej bibliotece.

Czytaj więcej...