W poniedziałek, 6 grudnia pracownicy Biblioteki Publicznej w Zielonkach w towarzystwie Świętego Mikołaja udali się do Przedszkola Samorządowego w Zielonkach. Bibliotekarze kolejno odwiedzali wszystkie grupy przedszkolaków czytając wiersze o zimie, bałwanach i oczywiście o Mikołaju. Dzieci zaprezentowały piękną piosenkę o św. Mikołaju i bardzo aktywnie uczestniczyły w rozmowach o mrozie, zimowych spacerach i o tym jak należy ubierać się zimą.

Co najważniejsze rozmawiano także o tym, z czego robimy bałwana i w jaki sposób dotrze do nich długo oczekiwany, sędziwy gość z białą brodą. W końcu radosny dźwięk dzwonka oznajmił wszystkim zbliżającego się świętego Mikołaja. Dzieci otrzymały z jego rąk piękne prezenty, które zostały przeznaczone na potrzeby zajęć w przedszkolu, a pracownicy biblioteki obdarowali wszystkich cukierkami. Zachwycone przedszkolaki obiecały, że w nadziei na następne odwiedziny Mikołają  bedą sprawowały się bardzo grzecznie.