W poniedziałek 14 listopada 2011 roku Biblioteka Publiczna w Zielonkach gościła dzieci z Samorządowego Przedszkola w Zielonkach. Pięciolatki, wraz z opiekunkami – Panią Katarzyną Lutak i Aleksandrą Kamieńską, odwiedziły Bibliotekę w ramach zajęć, których motywem przewodnim jest książka.

Gości serdecznymi słowami przywitał pracownik Biblioteki -
Ewelina Cybula. Dzieci zostały oprowadzone po Bibliotece, poznały zasady funkcjonowania książnicy oraz korzystania z wypożyczalni i czytelni. Zgodnie z tematyką zajęć, lekcja biblioteczna dotyczyła książki.

Dzieci grzecznie wysłuchały wesołych wierszyków o książce i bibliotece, jesiennego opowiadania o Misiu Uszatku, chętnie rozwiązywały przygotowane zagadki i zadawały wiele pytań dotyczących Biblioteki. Ogromny entuzjazm wzbudził konkurs na najładniej pokolorowany obrazek. Przedszkolaki w nagrodę za aktywne uczestnictwo w lekcji bibliotecznej otrzymały kolorowe zakładki do książek oraz lizaki. Na koniec wspólnie odśpiewały piosenkę o słonku i deszczyku.

Zadowolone i zachęcone dzieci zadeklarowały powrót do Biblioteki wraz z rodzicami.

EC