Zapraszamy do współtworzenia "Katalogu bibliotek oferujących miejsca praktyk i staży dla wolontariuszy"
Jak biblioteka może skorzystać z pomocy wolontariuszy?
Jak dotrzeć ze swoją ofertą do osób poszukujących praktyk i staży?
Jak promować bibliotekę jako atrakcyjne miejsce działania?

Jak biblioteka może skorzystać z pomocy wolontariuszy?
Jak dotrzeć ze swoją ofertą do osób poszukujących praktyk i staży?
Jak promować bibliotekę jako atrakcyjne miejsce działania?

Oddajemy w Państwa ręce narzędzie, które pozwoli osiągnąć to wszystko i jeszcze więcej! Wystarczy skorzystać z bezpłatnego wpisu do bazy bibliotek oferujących miejsca praktyk i staży dla wolontariuszy.
Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich tworzy elektroniczną bazę - miejsce spotkań bibliotek z wolontariuszami, którzy chcą się zaangażować społecznie, oferując swoją wiedzę, kwalifikacje i umiejętności. Gromadzimy oferty praktyk i staży z bibliotek wszystkich typów. Jeśli poszukują Państwo współpracowników chcących wesprzeć działalność biblioteki na zasadach wolontariatu, zachęcam do wpisania swoich propozycji do bazy.
Pierwszy "Katalog bibliotek oferujących miejsca praktyk i staży dla wolontariuszy" udostępniamy już w portalu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Planujemy szeroką promocję katalogu w środowisku bibliotekarskim i w kręgach akademickich. Aby dotrzeć do odbiorców, zamierzamy wykorzystać zróżnicowane narzędzia: newslettery, strony internetowe, czasopisma i portale społecznościowe
odwiedzane przez młodzież.

Co zyskuje biblioteka, włączając swoją ofertę do bazy:
szeroką promocję swojej działalności,
budowanie wizerunku otwartego, nowoczesnego centrum edukacji i kultury,
wiedzę, doświadczenie i wsparcie wolontariuszy,
szansę na doskonalenia umiejętności kadry bibliotecznej.

Utworzenie bazy - otwartego, aktualizowanego katalogu - ułatwi wolontariuszom, w tym studentom bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, wybór zawodowej ścieżki. Wierzę, że bogactwo ofert pozwoli adeptom zawodu zdobyć doświadczenie, nawiązać cenne kontakty, realizować własne pomysły i czerpać inspirację do podejmowania nowych wyzwań.

Zapraszam biblioteki do poznania bazy i zgłaszania swoich ofert dla wolontariuszy. Wpis do bazy jest bezpłatny, a zamieszczenie ogłoszenia jest możliwe pod adresem www.sbp.pl/l/stazeipraktyki

Wszelkie pytania związane z powstawaniem i promocją bazy proszę kierować do Konrada Stepanajtysa (tel. 22 608 28 25, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Zwracam się do Państwa, prosząc o aktywne współtworzenie bazy i dokonanie wpisu do końca listopada. To Wasze oferty sprawią, że "Katalog bibliotek oferujących miejsca praktyk i staży dla wolontariuszy" będzie atrakcyjny.

Z serdecznymi pozdrowieniami i nadzieją na owocną współpracę,

Elżbieta Stefańczyk
Przewodnicząca