Wystawy

W poniedziałkowy wieczór w Bibliotece Publicznej w Zielonkach na uroczystym wernisażu wystawy fotografii spotkały się uczestniczki tegorocznej edycji Warsztatów Fotograficznych dla Mam wraz z rodzinami i przyjaciółmi.

            Dokoła jesień zdobi świat kolorem, chłód zapowiada nadejście zimy, czas nieubłaganie pędzi do przodu. Jak zatrzymać radosne chwile na dłużej? Na to pytanie przez ostatnie pół roku odpowiadały panie, które pod kierunkiem Joanny Kucharskiej i Anny Musiał uczestniczyły w warsztatach fotograficznych dla młodych mam. Wyniki tych spotkań możemy obejrzeć na wystawie „Dzieci oczyma Mam”, którą od wczorajszego wieczoru można oglądać w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach.

10 października, w zieloneckiej książnicy, odbędzie się wernisaż wystawy fotografii zat.  „Dzieci oczyma Mam”. Na wystawie będzie można zobaczyć wyjątkowe prace uczestniczek Warsztatów Fotograficznych dla Mam, działających od kwietnia tego roku przy Bibliotece Publicznej w Zielonkach, pod czujnym okiem profesjonalnych fotografów dziecięcych Joanny Kucharskiej i Anny Musiał.

„Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja - mówiącym malarstwem.”

Simonides

     Przy ostatnich akordach letniego słońca, w sobotnie, wrześniowe popołudnie w holu Biblioteki Publicznej w Zielonkach odbył się wernisaż inaugurujący autorską wystawę p. Andrzeja Dąbka zat. „Biblia kolorem czytana”.

Zapraszamy wszystkich na wideo-relacje

      W czwartkowe popołudnie w Bibliotece w Zielonkach odbył się wernisaż inaugurujący wystawę pt. „Sztuka kwieciem malowana” Podgórskiego Stowarzyszenia Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie i innych artystów. Zgromadzonych gości przywitał dyrektor biblioteki Mariusz Zieliński, następnie Adam Pochopień prezes stowarzyszenia w kilku słowach opowiedział o eksponowanych pracach. Elżbieta Żórawska-Dobrowolska podkreśliła, że jest już to szóste spotkanie zorganizowane w bibliotece w Zielonkach.

"Wierzę, że są kwiaty, które się rodzą z spojrzeń ludzkich oczu"...
Kazimierz Przerwa-Tetmajer

Kwiaty towarzyszą człowiekowi od niepamiętnych czasów. Te doskonale wytwory przyrody zawsze wzbudzały w człowieku najwyższe doznania estetyczne, a fascynacja ich pięknem zostawiła na trwałe ślad w naszej kulturze.