W czwartkowe popołudnie w Bibliotece w Zielonkach odbył się wernisaż inaugurujący wystawę pt. „Sztuka kwieciem malowana” Podgórskiego Stowarzyszenia Sztuk Wszelkich im. Karola Wojtyły w Krakowie i innych artystów. Zgromadzonych gości przywitał dyrektor biblioteki Mariusz Zieliński, następnie Adam Pochopień prezes stowarzyszenia w kilku słowach opowiedział o eksponowanych pracach. Elżbieta Żórawska-Dobrowolska podkreśliła, że jest już to szóste spotkanie zorganizowane w bibliotece w Zielonkach.

Z okazji zakończonego „Tygodnia Bibliotek” każdy z gości i twórców został obdarowany albumem o sztuce. Wieczór uświetnili Janina i Janusz Ciepielowie śpiewem przy akompaniamencie akordeonu, dobrze wszystkim znanych piosenek biesiadnych, wprawiając zebranych w znakomity nastrój. Niebywałą atrakcją było wykonanie szkiców węglem na żywo przez Adama Pochopienia.

Na uroczyście otwartej wystawie oglądać można prace wykonane różnymi technikami. Zobaczymy tu  haft matematyczny i gobelinowy, linoryt, pastel, akwarelę, obrazy olejne, szkice oraz  przedmioty i biżuterię ozdobioną techniką decoupage.

Autorami prezentowanych eksponatów są członkowie stowarzyszenia m.in.: Elżbieta Żórawska-Dobrowolska, Ryszard Bochenek-Dobrowolski, Jadwiga Broczkowska, Iwona Sawicka-Budek, Beata Jakubek, Anna i Krystyna Miśkiewicz, Barbara Młodecka, Janina Trzaska, Adam Pochopień i Antoni Pudelski oraz nasi rodzimi twórcy Andrzej Dąbek i Halina Banaś.

Wystawę można oglądać do 15 czerwca.

Zapraszamy!

KG