Czy wiesz jak dawniej  krakowscy żacy przemyślnie zdobywali  jedzenie, datki na przetrwanie i jak tradycja chodzenia po pucherach dotarła do podkrakowskich Zielonek? Jak wyglądał strój pucheroka?  Nie ?

Zatem Biblioteka Publiczna w Zielonkach oraz Sołectwo Zielonki zapraszają wszystkich małych i dużych na warsztaty plastyczne w ramach akcji” Jestem z Zielonek. Znam tradycje i zwyczaje mojej wsi” .  Na warsztatach będzie okazja nie tylko posłuchać o tej pięknej tradycji, która dzięki kilku zapaleńcom naszej Gminy przetrwała w Zielonkach, Bibicach i Trojanowicach, ale przede wszystkim  samodzielnie wykonać słynną  czapkę pucheroka dawniej robioną ze słomy, a dziś z barwnej bibuły.

Dzieci dodatkowo będą miały możliwość wykonać i  ozdobić wg własnego uznania lalkę pucheroka – od dłuższego już czasu symbolu Gminy Zielonki.

Na wszystkich chętnych czekamy  w holu Biblioteki w Zielonkach, ul. Galicyjska 17a, 8 kwietnia o godz. 17.30. Zapewniamy materiały plastyczne i słodkości oraz miłą i przyjazną dzieciom atmosferę.

mgw