W tym roku już po raz piąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita" nagrodziły samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy.

W rankingu znalazło się 8 bibliotek z Powiatu Krakowskiego: BP w Zielonkach (poz. 252), BG w Michałowicach (poz. 127), MBP w Krzeszowicach (poz. 181), MBP w Skawinie (poz. 249), GBP w Sułoszowej (poz. 271), GBP w Wielkiej Wsi (poz. 324), GBP w Kocmyrzowie (poz. 728) i GBP w Liszkach (poz. 770).

Przygotowując ranking, rozesłano ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich i miejsko-wiejskich oraz małych miast mających mniej niż 15 tys. mieszkańców. Uzyskano blisko 800 odpowiedzi.

Placówki oceniano pod względem promocji czytelnictwa, działań na rzecz jakości i komfortu obsługi czytelników, poziomu czytelnictwa oraz liczby zakupionych nowości wydawniczych.

Biblioteka Publiczna w Zielonkach stała się nie tylko miejscem dostępu do kultury, ale także ośrodkiem organizującym życie społeczne Gminy.

Niezmiernie cieszymy się z tego ważnego dla nas wyróżnienia i już dzisiaj obiecujemy, że animacji czytelniczych na terenie naszej Gminy będzie jeszcze więcej. W naszych placówkach każdy znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy zatem do Biblioteki Publicznej w Zielonkach oraz Filii w Przybysławicach i Węgrzcach.

ŻK