„(…)Od grzechu zaczął się jej świat,
I gołąb i żmija, i piołun i miód,
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna,
Początek i koniec - kobieta, acha!”.

8 marca do Biblioteki w Przybysławicach licznie przybyły Panie, Panny i Panienki. A wszystko to za sprawą ich święta, które w naszej bibliotece obchodziliśmy pod hasłem: „III Międzypokoleniowego Dnia Kobiet”.

„(…)Od grzechu zaczął się jej świat,
A że Pan Bóg ją stworzył, a szatan opętał,
Jest więc odtąd na wieki i grzeszna, i święta,
Zdradliwa i wierna, i dobra i zła,
I rozkosz i rozpacz, i uśmiech i łza,
I gołąb i żmija, i piołun i miód,
I anioł i demon, i upiór i cud,
I szczyt nad chmurami, i przepaść bez dna,
Początek i koniec - kobieta, acha!”.

Bibliotekarka powitała przybyłych gości, a następnie zaprosiła do wysłuchania wykładu Kingi Piotrowskiej pt.: „Zdrowe odżywianie dla każdego”. Kolejną atrakcją wieczoru był występ flecistki Klaudii Doniec oraz saksofonistki Kamili Czyż. Wykonały one utwory pt.: "All about that bass" oraz "Time to say goodbye". Utwory muzyczne towarzyszyły  nostalgicznej poezji o kobietach i dla kobiet, którą recytowały: Walentyna Tabor, Katarzyna Gazda oraz Żaneta Krztoń.

Zebrani goście mieli okazję podziwiać prace powstałe podczas zajęć Bibliotecznych Warsztatów Plastycznych.

Aby tradycji stało się za dość, każda z Pań otrzymała pięknego tulipana od Dyrektora Biblioteki Publicznej w Zielonkach Mariusza Zielińskiego.

Radosna atmosfera pozwoliła na prowadzanie długich rozmów i wspólne świętowanie do późnych godzin nocnych.
Serdecznie dziękujemywszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego spotkania, w szczególności Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Przybysławicach.

ŻK